Kurz předporodní přípravy

Nácvik techniky kojení a vyšetření prsou. Připraveným štěstí přeje…

V ČR na konci šestinedělí plně kojí necelá polovina žen. Špatná technika kojení a nedostatečné znalosti jsou nejčastějším důvodem nezdařeného kojení. Kojení se však lze naučit!

Pozor!! Nejbližší setkání:  Pátek 15. ledna 2016 od 18 hodin v Centru Nový Park, Nový Park 1262, Mladá Boleslav. 

 

Setkání je určeno pro těhotné ženy, i pro maminky čerstvě po porodu, vítán je i doprovod. Hlavním tématem je technika kojení. Řekneme si nejen, jak by technika měla vypadat, ale také jak toho dosáhnout. Řekneme si o nejčastějších potížích, které se na začátku kojení mohou vyskytnout a o možnostech řešení. Součástí je i nabídka vyšetření prsou se snahou o včasné odhalení plochých a vpáčených bradavek (cca 70% maminek) kvůli jejich korekci ještě před porodem.

Velká část kurzu je věnována nácviku správné techniky kojení. Kojení samo je řízeno přírodou a reflexy – je intuitivní. Správná technika kojení umožňuje přírodě nepřekážet a spíše pomoci a je to dovednost, kterou se můžete naučit! Často Vaše včasné znalosti a dovednosti rozhodnou o tom, zda se kojení rozběhne hladce.

Máte-li u sebe podezření na ploché nebo vpáčené bradavky, kontaktujte mě prosím, co nejdříve, klidně již v prvním trimestru. Samotný nácvik techniky kojení, který probíhá v kurzu stačí absolvovat později – ideální je konec druhého a začátek třetího trimestru.

Osvědčuje se mít s sebou doprovod. Toho, kdo s Vámi bude po návratu z porodnice.
Partneři si často vybaví informace z kurzu, i když vy bude mít zrovna v hlavě jiné věci :), rádi pomáhají a budou aspoň vědět, co pro Vás udělat a jak Vám pomoci.
Dobře funguje i když s sebou vezmete maminku nebo tchýni (pokud s Vámi budou doma). Ženy ve Vaší rodině tak získají aktuální informace o kojení (a navíc tak předejdete mnoha generačním sporům o péči o dítě :) ) Navíc tak pomůžete napojit mezigenerační předávání informací z matky na dceru, které může být velmi obohacující (a které nám éra sunaru trochu poškodila)

Vstup 500,- Kč, doprovod 300,- Kč
Kurz trvá cca 3 hodiny, v ceně je shrnující brožurka, přesto si však možná budete chtít napsat pár poznámek.
K pití je zajištěna voda, čaj a káva (je v ceně kurzu)

Upozornění: Do centra je třeba se přezout.

Na kurz je potřeba se přihlásit!!!!
Snažím se držet malý počet maminek ve skupince, abych se Vám při vyšetření a nácviku mohla věnovat individuálně.
Z organizačních důvodů je součástí přihlášení i platba kurzovného na účet: 2200211979/2010, SS: vaše telefonní číslo, do zprávy po příjemce prosím vaše jméno.

Přihlášena jste okamžikem připsání platby na účet.  Ozvu se Vám zpět a potvrdím, že vše zdárně proběhlo. Nebo se ozvěte a ujistěte se.

Fakturu dostanete na začátku kurzu, ve většině zdravotních pojišťoven ji můžete použít do porodního balíčku.

POZN.: pokud se kurzu nebudete moct zúčastnit, kurzovné se nevrací. Omluvíte-li se dostatečně dopředu a bude-li to organizačně možné, budu se snažit vás zařadit na jiný termín, ale ne vždy je to možné.

Přihláška

Termín kurzu

Telefon

Vaše jméno

Váš email

Předpokládaný datum porodu

Počet účastníků

Fakturační adresa

Libovolná poznámka